Έμεινε στην ισοπαλία…

Φοίβος Κρεμαστής-ΠΑΟ Βάρδας 1-1

Δεκέμβριος 06, 2018 09:45 ΠΜ
Παρότι προηγήθηκε, ο ΠΑΟΒ ήρθε ισόπαλος στη Ρόδο με τον Φοίβο
Ο ΠΑΟ Βάρδας παρότι προηγήθηκε στη Ρόδο, έμεινε τελικά στο 1-1 με τον Φοίβο Κρεμαστής χθες στο ματς που ολοκλήρωσε τη 10η αγωνιστική του 6ου Ομίλου της Γ’ Εθνικής και έτσι παρέμεινε στην 4η θέση της βαθμολογίας με 16 βαθμούς.
Οι «πράσινοι» του Μίκι Τσίρκοβιτς ήταν καλύτεροι από τους αντιπάλους τους στο πρώτο ημίχρονο και μπήκαν για σκοράρουν. Στο 20΄ έχασαν την πρώτη μεγάλη ευκαιρία, όταν από σέντρα του Ζέλιου η μπάλα βρήκε στο αριστερό κάθετο δοκάρι του Μιχαλάκη και στην επαναφορά ο Πέκεζ πλάσαρε και ο Παϊζάνος απομάκρυνε στη γραμμή. Στο 25΄ ο Φοίβος ισοφάρισε τις ευκαιρίες όταν ο Γκινής έδωσε τον Γαργάλη μέσα στην περιοχή που αστόχησε στο τετ-α-τετ με τον Δημόπουλο. Ο ΠΑΟΒ κατάφερε να πάρει κεφάλι στο σκορ λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου, στο 45ο λεπτό όταν ο Μπούνας εκτέλεσε αριστοτεχνικά φάουλ και η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα του Μιχαλάκη για το 0-1.
Ο ΠΑΟΒ προσπάθησε στην επανάληψη να διατηρήσει το προβάδισμα, ωστόσο οι γηπεδούχοι που «καίγονταν» για βαθμούς τα έδωσαν όλα για την ισοφάριση. Το 1-1- ήρθε στο 61’ όταν ο Αρφαράς με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή νίκησε τον Δημόπουλο. Μάλιστα, παραλίγο να έχουμε πλήρη ανατροπή στο 66’ όταν ο Γκίνης σούταρε άουτ από πλεονεκτική θέση.  Στη συνέχεια το ματς κύλησε χωρίς ιδιαίτερες φάσεις, με το 1-1 να διατηρείται μέχρι το τέλος.
Η αποστολή του ΠΑΟ Βάρδας θα μείνει στη Ρόδο, καθώς οι «πράσινοι» αντιμετωπίζουν τον Διαγόρα το προσεχές Σάββατο.
Φοίβος: Μιχαλάκης, Καραγεωργίου (77΄ Ταφάνι), Χατζησάββας, Τερζίου, Παϊζάνος, Νικήτας, Γαργάλης (84΄ Μπανουσάι), Γκινής, Αρφαράς, Πατσίλης, Τζελάι (66΄ Κουδούνης).
ΠΑΟΒ: Δημόπουλος, Ντάζος (74΄ Ξύδης), Αγουρίδης (67΄ Γούρμος), Δ. Νικολόπουλος, Πέκεζ, Μπούνας, Γ. Πολίτης, Ντόμας (74΄ Ραμαντάνης), Θ. Νικολόπουλος (46΄ Π. Πολίτης), Μικελάτος, Ζέλιος.