Αίας – Πελόπιο 5-1

Εύκολη νίκη

Νοέμβριος 18, 2019 03:30 ΜΜ
Εύκολη νίκη

Άνετη νίκη και παραμονή στο ρετιρέ της Α1 DEDALOS για τον Αίαντα Γαστούνης, με τους  «κόκκινους» να κερδίζουν τον Πέλοπα Πελοπίου με σκορ 5-1 σε μια αναμέτρηση που έγινε στο γήπεδο Τραγανού με τους πρωτοπόρους να σημειώνουν τέσσερα γκολ στην επανάληψη.  Στο χθεσινό ματς ο Αίας στο 19’ πήρε προβάδισμα με τον Σταθάτο 1-0, ενώ έξι λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου μέρους ο Μπατζακόπουλος έκανε το  2-0. Το τρίτο τέρμα για την ομάδα της Γαστούνης πέτυχε ο Σταθάτος στο 61’ , με τον ίδιο παίκτη στο 70’ να κάνει το 4-0 σημειώνοντας  χατ- τρικ. Το 5-0  πέτυχε ο Βράπι δέκα λεπτά πριν από το φινάλε, ενώ  το Πελόπιο στο 83΄ σκόραρε με τον Κατσώλη διαμορφώνοντας το τελικό 5-1. Η ομάδα του Δήμου Αρχαίας Ολυμπίας τελείωσε το ματς με 10 παίκτες, καθώς στο 89’ αποβλήθηκε ο Βουρλούμης με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Αίας: Κουρλός,  Γκίνης , Χατζηαράπης , Παπαχριστόπουλος, Αρβανίτης, Τσακοπιάκος, Σταθάτος, Δούλος(80΄ Δεληγιάννης) , Μπουρούκης(55΄ Χριστοφοράτος), Καράμπελας(70΄Βράπι), Μπατζακόπουλος(75΄Γεωργόπουλος).

Πελόπιο:  Νικολόπουλος, Μπίρμπας(70΄ Χριστόπουλος), Καρβουνιάρης, Α. Δρουβιώτης, Βουρλούμης, Ψηλογιαννόπουλος, Ζαφείρης (73΄Ηλιόπουλος ), Κατσώλης, Τζάρο(75΄ Σταικόπουλος), Στροφύλλας, Κακόγιαννος Ηλ. (62΄ Κακόγιαννος Π.).