Ικανοποίηση για τη νίκη

Αίας Γαστούνης

Δεκέμβριος 13, 2019 02:30 ΜΜ
Σύνταξη - Επιμέλεια: Πάνος Ηλιόπουλος

Εμφανής είναι η ικανοποίηση στις τάξεις του Αίαντα Γαστούνης, για τη νίκη που  σημείωσε η ομάδα στο ντέρμπι κορυφής κόντρα στη Δόξα Ν.  Μανωλάδας. Μπορεί στα τελευταία λεπτά οι «κόκκινοι» να αγχώθηκαν και να απειλήθηκαν με ισοφάριση, αλλά στην ομάδα της Γαστούνης έχουν να λένε για μια μεγάλη νίκη με ένα εξαιρετικό πρώτο ημίχρονο στο οποίο ο Αίας προηγήθηκε με σκορ 3-0, συνεχίζοντας έτσι στο δρόμο των επιτυχιών. Πλέον ο Αίας δυο αγωνιστικές πριν από το φινάλε του πρώτου γύρου συνεχίζει αήττητος να οδηγεί την κούρσα έχοντας διαφορά πέντε βαθμών από τη δεύτερη Δόξα Ν. Μανωλάδας, αλλά οι τόνοι παραμένουν χαμηλοί και το μόνο που θέλουν είναι να συνεχίσουν στο ίδιο ρυθμό. «Συγχαρητήρια στα παιδιά. Μπορεί στα τελευταία λεπτά να χαλάσαμε κάπως την  εικόνα, αλλά ασφαλώς πρόκειται για μεγάλη νίκη απέναντι σε μια δυνατή ομάδα. Καταφέραμε να βγάλουμε μια δύσκολη τριάδα  έχοντας το απόλυτο, Πέλοπα- Ξενοφώντα εκτός και Δόξα εντός, αλλά πρέπει να συνεχίσουμε στους ίδιους ρυθμούς», ανέφερε από τη μεριά του ο προπονητής της ομάδας του Αίαντα Θοδωρής Ανδριόπουλος.

Επιστροφή Καράμπελα

Όσον αφορά τη συνέχεια, αυτή περιλαμβάνει το κυριακάτικο παιχνίδι στο Βαρθολομιό με τον γειτονικό Ηλειακό. Ματς με τις δικές του ιδιαιτερότητες απέναντι στον Ηλειακό που στη έδρα του δείχνει αρκετά δυνατός, με τους πρωτοπόρους να στοχεύουν  ξεκάθαρα στη νίκη και την κατάκτηση των τριών  βαθμών. Ο Νίκος Καράμπελας εξέτισε και υπολογίζεται κανονικά, ενώ ο Χριστοφοράτος αντιμετωπίζει ένα πρόβλημα τραυματισμού και το θέμα της συμμετοχής του θα ξεκαθαρίσει οριστικά τις επόμενες ημέρες.