ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΑΡΚΕΤ ΙΝ

Δεκέμβριος 05, 2019 05:54 ΠΜ

Πέλοπας – Αστέρας  1-2  στην παράταση (κ.α)

Δύσκολη πρόκριση για τον Αστέρα Αμαλιάδας στην παράταση επί του Πέλοπα Πύργου με σκορ 1-2 στο «Άγγελος Αναστασόπουλος»  κανονικός αγώνας 1-1, με την ομάδα του Πύργου να διαμαρτύρεται έντονα  για το πέναλτι με το οποίο προήλθε το νικητήριο τέρμα. Στο χθεσινό ματς το σκορ για τον Αστέρα άνοιξε ο Καραγιάννης στο 15’ 0-1, με τον Πέλοπα στο  43’ να ισοφαρίζει σε 1-1 με φάουλ του Τ. Πλατή. Στην επανάληψη ο Αστέρας είχε τετ- α-τετ με τον Μουρούτη και ο Πέλοπας δοκάρι με τον Βασιλόπουλο και από τη στιγμή που παρέμεινε το 1-1, το ματς οδηγήθηκε στην παράταση. Στο 102’ οι «βυσσινί» κέρδισαν πέναλτι με τον Ονουάτσι φάση για την οποία στον Πέλοπα διαμαρτυρήθηκαν έντονα, με τον Έλιοτ από τα 11 βήματα να κάνει το 1-2.

Πέλοπας: Μικελόπουλος, Παπαγεωργίου, Παναγόπουλος, Βαρζελιώτης, Τ. Πλατής(65’ Πότκα – 115’ Δ. Πλατής), Δημητρόπουλος, Παπαδάτος, Βασιλόπουλος(105’ Β. Πλατής), Νικολόπουλος, Μακρής, Μπουλούτας

Αστέρας: Σταθόπουλος, Χριστόπουλος, Γιαννόπουλος(46’ Ι. Ντάβαρης), Φερνάντεζ, Σιούλας(65’ Γαλάνης), Ντίαζ, Ονουάτσι, Μαρκόπουλος(90’ Ζωγόπουλος), Μουρούτης(115’ Χριστοδουλόπουλος), Έλιοτ, Καραγιάννης

Αχιλλέας – Τραγανό 1-4

Άνετη νίκη- πρόκριση για τους «μπλε» του Τραγανού, καθώς χθες επικράτησαν στο Νεοχώρι του τοπικού Αχιλλέα με σκορ 1-4. Για τους νικητές δυο τέρματα πέτυχε ο Γεωργιόπουλος και από ένα οι  Τσαντίλης και Καλογερόπουλος